Späť

Titul Grand Chamion putoval do Maďarska

Štvrtok, 31.5. 2012, 02:42

V rámci pivných slávnosti v pivovare Kaltenecker v Rožňave sa konal 4. ročník medzinárodnej súťaže domácich pív Slovak Homebrewing Star 2012.

A. kategória - Svetlé ležiaky ležiaky typu PILS a LAGER do 12,9º Plato

1. Trafiona dzesiatka, Krysiak Jan, PL
2. Hudákov svetlý ležiak, Hudák Peter, SK
3. Pils Zebrzdowicki, Bujok Michal, PL
4. Pils 268, Michna Jacek, PL
5. Uljacky ležiak, Ternény Marek, SK

B. kategória - Polotmavé a tmavé (Amber, Dark) ležiaky typu PILS a LAGER do 12,9º Plato

1. Tmavý ležiak Pils, Vakula Ivan, SK
2. Tmave 258, Michna Jacek, PL
3. Mechoška 12°, Melichárek Petr, CZ
4. Tmave, Hrapkowitz Grzegorz, PL
5. Munich Dunkel, Pitala Waldemar, PL

C. kategória - Pivá spodne kvasené typu BOCK a DOPPELBOCK od 16º Plato – do 19º Plato

1. Bock, Krysiak Jan, PL
2. Polotmavý Bock, Vakula Ivan, SK
3. Doppelbock Lužycki, Pitala Waldemar, PL
4. Maibock, Franěk Petr, CZ
5. Maibock, Bakalarski Marek, PL

D. kategória - Vrchne kvasené pivá typu belgický WIT (WITBIER, resp. BLANCHE)

1. Blanche de Lodz, Misiewicz Piotr, PL
2. No. 67, Lawrynowicz Rafal, PL
3. Kladzivar Witbier, Hajduk Maroš, SK
4. Tour de France, Róth Zoltán, HU
5. Cieszny Witbier, Chrapek Dorota, PL

E. kategória - Pšeničné pivá bavorského typu HEFE WEISSBIER ( WEIZEN)

1. Kreuzer Tmavý Weizen, Zorkovský Marián, SK
2. S90 pszeniczne, Stachowski Jacek, PL
3. Weizen, Vakula Ivan, SK
4. Pannónia Hefeweizen, Németh Antal, HU
5. Gotenhafen Weissbier, Schutz Tomasz, PL

F. kategória - Vrchne kvasené pivá typu INDIA PALE ALE-Americký štýl (AIPA)

1. American Pale Ale, Zdeno Jarkovský, SK
2. Aileen Gwapa Ale, Zach Krzysztof, PL
3. PIPA, Marafkó M., Gyöngyös, HU
4. Zlatý panter, Šlezar Petr, CZ
5. AIPA Opalencka, Smyk Andrzej, PL

G. kategória - Pivá typu PORTER, bez rozdielu kvasenia

1. Stary Porter, Czerwinski Pawel, PL
2. Porter Hardkorowy, Baczek Witold, PL
3. Porter Chorzowski, Krysiak Jan, PL
4. Porter 269, Michna Jacek, PL
5. Porter Pilicki, Bakalarski Marek, PL

H. kategória - Pivá typu STOUT (anglický typ, americký typ, Russian Imperial stout...)

1. Angry Beast, Kiss Tamás, HU
2. Silný Stout, Sedlák Michal, SK
3. Rozsolaj, Bajkai Tibor, HU
4. Rusian Imperial Stout, Michna Jacek, PL
5. Olaszházi bitumen, Kovács József, HU

I. kategória - Nadymené pivá typu RAUCHBIER

1. Rauchbock Agi, Lopata Agnieszka, PL
2. Rauch Ur Bock, Rendchen Marek, PL
3. Fustli, Róth Zoltán, HU
4. Hande weg!, Doroszkiewicz Dariusz, PL
5. Rauchbock, Bakalarski Marek, PL

J. kategória - Ostatné vrchne kvasené špeciálne pivá (Bitter, Mild, Scottish Ale, English Pale Ale, Brown Ale..)

1. Višňové 13°, Harvánek Jaroslav, CZ
2. IRA ADHD, Baczek Witold, PL
3. Belgian Strong, Ridzoň Mikuláš, SK
4. Kriek 15°, Krušina Martin, SK
5. S91 Weizenbock, Stachowski Jacek, PL

K. kategória - Ostatné spodne kvasené špeciálne pivá (ochutené, ovocné, bylinné, medové, extra silné ...)

1. Pan Maliniak, Wróbel Adam, PL
2. Rapid, Hrkal Petr, CZ
3. Tajemniczy Do Pedro, Bujok Michal, PL
4. Birimbirimbir, Smyk Andrzej, PL
5. Hudákov zázvorový špeciál, Hudák Peter, SK

Kategória absolútneho vítaza - GRAND CHAMPION

1. Angry Beast, Kiss Tamás, HU
2. Stary Porter, Czerwinski Pawel, PL
3. Rauchbock Agi, Lopata Agnieszka, PL
4. Blanche de Lodz, Misiewicz Piotr, PL
5. Tmavý ležiak Pils, Vakula Ivan, SK

Sútaž o harmonický dizajn

1. Ing. Andrej Michalovič, Vintoperk Skalica
2. Peter Borgnár, WBM Košice
3. Ján Pokrievka, Pokrovar Martin

Zdroj: SHS, Kaltenecker

Kalendár podujatí

Po Ut St Št Pi So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
       
Po Ut St Št Pi So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
       
Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
       
Po Ut St Št Pi So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031