Späť

Poézia v gastronómii a Danubius Cup 2016

Piatok, 5.2. 2016, 00:51

Slovenský zväz kuchárov a cukrárov usporiadal v dňoch 28. 1. – 31.1.2016 už 17. ročník súťažnej výstavy POÉZIA V GASTRONÓMII a 8. ročník súťaže DANUBIUS CUP – varenie na živo.

Súťažiacich hodnotili komisie zložené z vyškolených certifikovaných hodnotiacich komisárov podľa regulí WACS – Svetová organizácia kuchárskych združení.

Celkovo sa súťaží zúčastnilo 56 súťažiacich v odbore kuchár, cukrár a carving. Z toho v odbore kuchár junior 27 súťažiacich, v odbore cukrár junior 17 súťažiacich, v odbore cukrár senior 6 súťažiaci a v  odbore Carving 6 súťažiacich.

Podľa regulí WACS sa súťažné exponáty i súťažné výkony hodnotili v rozmedzí pásiem:             

90 – 100 bodov

76 – 89 bodov

60 – 75 bodov

20 – 59 bodov

Zlaté pásmo

Strieborné pásmo

Bronzové pásmo

diplom

Hodnotiace komisie udelili: 16  zlatých medailí, 19 strieborných medailí a 15 bronzových medailí a 6 diplomov.

Vyhodnotenie súťaže Danubius CUP  2016

Odbor kuchár junior

Meno

Zamestnávateľ/škola

ocenenie

Ján HALAJ

Hotel Mikádo, Nitra

Zlatá medaila

Absolútny víťaz

Zoltán FAZEKAS

SOŠ obchodu a služieb, Komárno

Zlatá medaila

Ladislav Floreán

SOŠ HOST, Bratislava

Zlatá medaila

Matej GRANEC

Penzion Ranč Šenkvice

Zlatá medaila

Benjamin Ganobjak

Hotelová academia Mikoviního l Bratislava

Strieborná medaila

Filip HÝL

Hotelová academia Mikoviního l Bratislava

Strieborná medaila

Adam Lovas

SSOŠ Educo Slanická osada, Námestovo

Strieborná medaila

Ryboš Andrej

SOŠ hotel. služieb a obchodu, Zvolen

Strieborná medaila

Petra Furmanová

SOŠ hotel. služieb a dopravy Lučenec

Strieborná medaila

Filip RAKÚS

SOŠ obchodu a služieb, Piešťany

Strieborná medaila

Marcel Kubík

Chateau AMADE Vrakúň

Strieborná medaila

Tomáš KARAS

SOŠ obchodu a služieb, Piešťany

Strieborná medaila

Marián Mravec

Hotelová academia Hlinská, Žilina

Strieborná medaila

Jakub Dudek

SSOŠ Educo Slanická osada, Námestovo

Strieborná medaila

Martin Budziňák

Súkr. Hotelová akadémia Dufincova Komenského 1 Michalovce

Bronzová medaila

Ondrej Jurčo

Hotelová academia Liptovský Mikuláš

Bronzová medaila

Kristián Bunkin

SOŠ obchodu a služieb Školská 4 Michalovce

Bronzová medaila

Bohuš Holička

SOŠ obchodu a služieb Lomonosovova Trnava

Bronzová medaila

Dominik Recht

SOŠ obchodu a služieb Lomonosovova Trnava

Bronzová medaila

Dávid Štefko

Hotelová akadémia Mikoviního 1 Bratislava

Bronzová medaila

 

Juraj Mihok

SOŠ gastr.a hot. služieb Farského, Bratislava

Bronzová medaila

Viktor Bilický

SOŠ gastr.a hot. služieb Farského, Bratislava

Bronzová medaila

Imrich Horváth

SSOŠ sVJM Mostova 53

Diplom

Odbor Cukrár junior

Meno

Zamestnávateľ/škola

ocenenie

Mária  Palkovičová

SOŠ obchodu a služieb Krupina

Zlatá medaila

Absolútny víťaz

Medea Hubinská

SOŠ obchodu. a služieb Piešťany

Strieborná medaila

Ján Molnár

SOŠ hotel. služieb a dopravy, Lučenec

Bronzová medaila

Petronela Letkovičová

SOŠ obchodu a služieb Lomonosovova Trnava

Diplom

Nikoleta Dömeová

SSOŠ s VJ Maďarským Mostová 53

Diplom

Renáta Pikályová

SSOŠ s VJ Maďarským Mostová 53

Diplom

V odbore Cukrár senior

Meno

Zamestnávateľ/škola

ocenenie

Daniel Zsigmond

SOŠ gastr.a hot. služieb

Farského Bratislava

Strieborná medaila

 

Vyhodnotenie Súťaže POÉZIA v GASTRONÓMII 2016


Súťaž v odbore CARVING

Meno

Zamestnávateľ/škola

Ocenenie

Thereska Nógli

SOŠ Hviezdoslavova Šurany

Zlatá medaila

Pavlína Švecová

SOŠ Hviezdoslavova Šurany

Strieborná medaila

Katarína Vrabcová

SOŠ Hviezdoslavova Šurany

Strieborná medaila

Jaroslav Praskač

SRBSKO

Strieborná medaila

Barbora Homolová

SOŠ Hviezdoslavova Šurany

Bronzová medaila

Daniela Smoláriková

SOŠ Hviezdoslavova Šurany

Bronzová medaila

Súťaž v odbore  Kuchár JUNIOR

Meno

Zamestnávateľ/škola

Ocenenie

Patrícia Kampasová

Hotelová akadémia Hlinská, Žilina

Zlatá medaila

Absolútny víťaz

Viktor Tverdík

SOŠ obdodu a služieb SDH 3, Prešov

Zlatá medaila

Marián VIDRA

SSOŠ s VJM Elokované pracovisko Veľký Meder

Strieborná medaila

Kitti Brúder

SSOŠ s VJM Bátorové Kosihy

Bronzová medaila

Súťaž v odbore Cukrár junior

Meno

Zamestnávateľ/škola

Ocenenie

Gabriela Miškechová

SOŠ obchodu a služieb Púchov

 

Zlatá medaila

Absolútny víťaz

Martina Kroščenová

SOŠ obchodu a služieb, Krupina

Zlatá medaila

Michaela Krčmová

SOŠ hotel. služieb a obchodu, Zvolen

Strieborná medaila

Viktória SZABÓ

Súkromná stredná odborná škola s VJM Veľký Meder 

Bronzová medaila

Mária Kačáková

SOŠ, Hviezdoslavova 55, Šurany

Bronzová medaila

Lasdislav Szétei

SSOŠ s VJM Bátorové Kosihy

Diplom

Súťaž v odbore ARTISTIKA JUNIOR

Meno

Zamestnávateľ/škola

Ocenenie

Katarína  Trníková Monika Budayová

SOŠ obchodu a služieb Púchov

 

Zlatá medaila

Absolútny víťaz

Natália Húsková

SOŠ hotel. služieb a obchodu,  Zvolen

Strieborná medaila

Viktória Hradská

SOŠ obch. a služieb Krupina

Bronzová medaila

Frajtková Zdenka

SOŠ SDH 3 Prešov

Diplom

Súťaž v odbore  ARTISTIKA SENIOR

Meno

Zamestnávateľ/škola

Ocenenie

Helena Šedíková

T-Fornax s.r.o, Dubnica nad Váhom

Zlatá medaila

Absolútny víťaz

Mária Runáková

 

Zlatá medaila

Sebíňová Viera, Bc

SOS hotelových služieb a obchodu, Zvolen

Zlatá medaila medaila

Mgr. Anna Amirkhanyan

Cukráreň Marlenka, Bratislava

Striebro

Súťaž v odbore  ARTISTIKA SENIOR - Tvorba z medovníkového cesta

Meno

Zamestnávateľ/škola

Ocenenie

 Andrea Pribilincová

 

Nitra

Zlatá medaila

Absolútny víťaz

 

Zdroj: Slovenský zväz kuchárov a cukrárov

Foto: Peter Bracho

gastroweb

Kalendár podujatí

Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
       
Po Ut St Št Pi So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
       
Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
       
Po Ut St Št Pi So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Po Ut St Št Pi So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930